Džiovinimo ir dažymo kamerų naudojimas žymiai padidina gamybos efektyvumą ir užtikrina aukštą dažų dangos kokybę. Dėl didelio dažymo efektyvumo, naudojant tokį įrenginį, padidėja lakiųjų organinių junginių išmetimas į atmosferą. Dėl didelio efektyvumo ACES firmos filtrai Sorbofil® yra paprasčiausias šios problemos sprendimas.

Vis daugiau gamyklų priima sprendimus investuoti į dažymo ir džiovinimo kameras.


Tokia investicija leidžia užtikrinti aukštą dažų dangos kokybę ir kartu didesnį gamybos efektyvumą. Kameros užtikrina dažymo proceso stabilumą dulkių koncentracijos, tinkamos dažymo ir džiovinimo temperatūros ar tinkamos ventiliacijos požiūriu.

Gamybos efektyvumo padidėjimas neišvengiamai susijęs su lakiųjų organinių junginių (LOJ) išmetimo į atmosferą padidėjimu. Dažniausiai pasitaikantys junginiai yra toluenas, ksilenas, propan-2-olis. Bendra LOJ koncentracija kamerų skleidžiamose dujose priklauso nuo naudojamų dažų kiekio ir tipo, ir ji gali būti net keli šimtai miligramų kiekviename išmetamo oro kubiniame metre. Dujų tūris priklauso nuo kabinos dydžio ir gali siekti iki kelių dešimčių m3/h.

Aplinkosaugos sumetimais, tokių įrenginių naudotojai buvo įpareigoti riboti LOJ išmetimą į atmosferą. Yra keli svarbūs aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamą sprendimą:

  • proceso etapiškumas (faktinė koncentracija priklauso nuo darbų etapo, tokio kaip paruošimas dažymui, dažymas ar džiovinimas)
  • sunaudojamų dažų bei tirpiklių kiekiai ir rūšis
  • gamyklos darbo režimas
  • oro srauto greitis
  • fizikiniai ir cheminiai dujų parametrai

Aktyvintos anglies naudojimu pagrįsta adsorbcija yra geriausias būdas sumažinti LOJ išsiskyrimą iš dažų kamerų oro. Norint užtikrinti tinkamas anglies sluoksnio veikimo sąlygas (filtravimo greitį, kontakto trukmę), turi būti naudojamas tinkamas anglies filtras. ACES asortimente galite rasti visą Sorbofil® filtrų paletę. Šie filtrai užtikrins tinkamas dujų srautų valymo sąlygas – nuo kelių šimtų iki dešimčių tūkstančių kubinių metrų per valandą. Specialiai suprojektuoti vienetai leidžia visapusiškai išnaudoti anglies sluoksnio savybes, o naudojamos aukštos kokybės Sorbotech® GE anglys padeda pasiekti aukštą gryninimo efektyvumą. Numatant anglies filtrų montavimą dar kameros įrengimo etape, yra galimybė mūsų filtrų automatiką susieti su kameros valdymu ir pasirinkti tinkamą ventiliatorių, aptarnausiantį kamerą bei filtrą.

Susisiekite su mūsų komanda ir pasirinkite tinkamiausią sprendimą.

Taip pat skaitykite:

Kontaktinis blankas


Įmonės pavadinimas *

E-paštas *

Telefonas *
Jūsų klausimo turinys *


Klausimas išsiųstas

Dėkojame
Error, please retry. Your message has not been sent