Valymas naudojant aktyvuotą anglį yra įmanomas adsorbcijos reiškinio panaudojimo dėka. Paprastais žodžiais tariant, šis reiškinys tai dujų ar skysčių dalelių kaupimasis ant kieto paviršiaus toliau vadinamu adsorbentu.

Adsorbciją, atsižvelgiant į sąveikos rūšį galima suskirstyti į:

  • fizinę adsorbciją – jos pagrindą sudaro tarpmolekuliniai Van der Vaalso veikmės;
  • cheminę adsorbciją – molekulių ir adsorbato tarpusiška veikmė įvyksta cheminės reakcijos dėka

Absorbcijos tipas gali būti apibrėžtas remiantis:

Proceso šiluma - maža fizinės adsorbcijos atveju užtat didelė atitinkamos chemosorbcijos reakcijos atveju.

Proceso grįžtamumu - adsorbuojama medžiaga fizinių sąveikų metų gali būti lengvai pašalinta regeneravimo procese, tuo metu chemiškai adsorbuoto sluoksnio pašalinimas yra sunkus ir reikalauja drastiškų sąlygų.

Adsorbcinių sluoksnių storis - fizinės adsorbcijos atveju jų storis gali atitikti keliems adsorbato dalelių diametrams (kai yra užtikrintos atitinkamos slėgio ir temperatūros sąlygos).Chemosorbcijos metu susidaro vienamolekuliniai sluoksniai.

Didelio grynumo ir naudojimo paprastumo dėka aktyvuota anglis tai adsorbentas pasižymintis taikymo įvairumu. Absorbcija nekeičia valomojo produkto cheminės sudėties, todėl aktyvuotų anglių savybės yra naudojamos daugelyje technologinių procesų.

Specialistinės žinios apie adsorbcijos procesus ir daugemetė ACES Sp. z o.o. inžinerijos skyriaus personalo patirtis leidžia parinkti tinkamą aktyvuotos anglies rūšį taip, kad pasiekti rezultatai visiškai patenkintų mūsų klientų lūkesčius.

Taip pat skaitykite: